Mediterra News | Mediterrawines.gr

24/7 Νέα και Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον κόσμο. Τα σημαντικότερα γεγονότα, αναλύσεις και σχόλια.

Πανελλήνιο αγοριών Κ21: Back to back Πρωταθλητής ο Πήγασος Πολίχνης

Παρά το τελικό σκορ και τα τρία σετ του αγώνα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες, με τον Πήγασο Πολίχνης να βρίσκει λύσεις στα κρίσιμα σημεία, φτάνοντας στο τελικό 3-0 σετ και στη κατάκτηση του πρωταθλήματος χωρίς να χάσει σετ στη τελική φάση.

Τα σετ: 3-0 (25-22, 25-23, 25-21)

ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ (Ηρακλής Θεοδώρου): Μποζίδης, Διονάς, Μιχαήλ, Τοκαμάνης, Μπαρδούκας, Λώλας / Μπαλούκας (λ), Παλαιοχωρινός (λ), Σωτηρίου, Παναγιώτου, Τέλλιος, Καράτζογλου, Μελιτός, Σιαμπλίδης.

ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ (Αντώνης Μαρούλης): Νανόπουλος, Σταφυλοπάτης, Χριστόπουλος, Καούνης, Καλλιμάνης, Βεζύρης / Ευγενιάδης (λ), Μακρής (λ), Παπαδόπουλος Ε., Παπαδόπουλος Β., Καραμαρούδης.

Ο Μίλωνας επικράτησε με 3-1 σετ της Κομοτηνής την τελευταία ημέρα της τελικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος αγοριών Κ21 και εξασφάλισε την τρίτη θέση.

Χάλκινο μετάλλιο για τον Μίλωνα, 3-1 την Κομοτηνή

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης με τη πρώτη της νίκη στη διοργάνωση που διεξάγεται στη Κομοτηνή, κατέλαβε την τρίτη θέση στην Ελλάδα και θα επιστρέψει στην βάση της με το χάλκινο μετάλλιο.

Τα σετ: 3-1 (25-15, 23-25, 25-18, 25-16)

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ (Παναγιώτης Γεωργούντζος): Μαντελίδης, Κουβαράς, Χανδρινός, Παπαδόσηφος, Τσαντίλας, Αναγνωστόπουλος / Σεμιτέκολος (λ), Μηλιώνης (λ), Κατσιγιάννης, Κωνσταντινίδης, Αποστόλου, Γεωργούντζος.

ΜΓΣΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (-): Πετρίδης Θ., Πετρίδης Αλ., Μπαρντακτζιάν, Θεοδωρακόπουλος, Γκόνας, Σεργιαννίδης / Βραχνίδης (λ), Μπλέτσας (λ), Χατζηβασιλείου, Χατζηλίδης.

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΑΓΟΡΙΩΝ Κ21

1η αγωνιστική – Παρασκευή 6 Μαΐου 2022

Πήγασος Πολίχνης – ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (27-25, 25-16, 25-23)

ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΑΟ Ιωνικός 0-3 (21-25, 22-25, 22-25)

2η αγωνιστική – Σάββατο 7 Μαΐου 2022

ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Πήγασος Πολίχνης 0-3 (16-25, 19-25, 16-25)

19.30: ΑΟ Ιωνικός – ΑΟΝΣ Μίλων

3η αγωνιστική – Κυριακή 8 Μαΐου 2022

See also  Γ’ Εθνική: Πρόβλημα με τους ξένους παίκτες στον Αλμυρό

ΑΟΝΣ Μίλων – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-1 (25-15, 23-25, 25-18, 25-16)

Πήγασος Πολίχνης – ΑΟ Ιωνικός 3-0 (25-22, 25-23, 25-21)

Βαθμολογία

1.Πήγασος Πολίχνης 9β. (9-0)

2.ΑΟ Ιωνικός 5β. (6-5)

3.ΑΟΝΣ Μίλων 4β. (5-7)

4.ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 0β. (1-9)

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΑΓΟΡΙΩΝ Κ21

ΕΤΟΣ     (ΠΟΛΗ) ΟΜΑΔΑ

2022     (Κομοτηνή) Πήγασος Πολίχνης

2021     (Βόλος) Πήγασος Πολίχνης

2020     (Αθήνα) Παναθηναϊκός ΑΟ

2019     (Θεσσαλονίκη) Παναθηναϊκός ΑΟ

2018     (Νεάπολη) Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015

2017     (Καρδίτσα) Πήγασος Πολίχνης

2016     (Ναύπακτος) Πήγασος Πολίχνης

2015     (Καρπενήσι) Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων

2014     (Κόνιτσα) Α.Γ.Σ.Ιωαννίνων

2013     (Αλεξανδρούπολη) Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξ/πολης

2012     (Αργυρούπολη, Αττική) Εθνικός Αλεξ/πολης

2011     (Αλεξανδρούπολη) Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλ.

2010     (Ν. Ερυθραία Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής

2009     (Μίκρα) Γ.Σ.Ηρακλής

2008     (Αγ. Δημήτριος Αττικής) Γ.Σ.Ηρακλής

2007     (Ζάκυνθος) Γ.Σ.Ηρακλής

2006     (Αργυρούπολη Αττικής) Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

2005     (Νάουσα) Ζαφειράκης Νάουσας

2004     (Σκύδρα) Μακεδονικός Νεάπολης

2003     (Δραπετσώνα) Γ.Σ.Ηρακλής

2002     (Μίκρα) Γ.Σ.Ηρακλής

2001     (Δραπετσώνα) Αρης Νίκαιας

2000     (Μετς, Αθήνα) Αρης Νίκαιας

1999     (Γουδή/Αθήνα) Αρης Νίκαιας

1998     (Γουδή, Αθήνα) Ορφέας Ηλιούπολης

1997     (Ρέντης) Γ.Σ.Ηρακλής

1996     (Ρέντης) ΑΟ Ορεστιάδας

1995     (Ορεστιάδα) ΑΟ Ορεστιάδας

1994     (Παιανία/Αθήνα) Φιλία Ηλιούπολης

1993     (Χαλκίδα) ΑΟ Ορεστιάδας

1992     (Φλώρινα) ΑΟ Ορεστιάδας

1991     (Πάτρα) Α.Ο.Ορεστιάδας

1990     (Ξάνθη) Αρης Α.Σ.

1989     (Χανιά) Πανελλήνιος Γ.Σ.

1988     (Ορεστιάδα) ΑΟ Ορεστιάδας

1987     (Σέρρες) Εθνικός Αλεξανδρούπολης

1986     (Καρδίτσα) Πανελλήνιος

1985     (Θεσσαλονίκη) Αρης

1984     (Αθήνα) Δημόκριτος

1983     (Βόλος) ΠΑΟΚ

1982     (Τρίκαλα) Παναθηναϊκός

1981     (Λάρισα) Αρης

1980     (Λάρισα) Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας

1979     

1978     (Θεσσαλονίκη) Νηρέας

1977     

1976     (Λάρισα) Εθνικός Αλεξανδρούπολης

1975     

1974     

1973     

1972     

1971     (Λάρισα) Ολυμπιακός

1970     (Θεσσαλονίκη) Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας

1969     

1968     (Αθήνα) Ολυμπιακός

1967     

1966     (Θεσσαλονίκη) Αρης

1965     (Πειραιάς): Παναθηναϊκός Α.Ο.

Πηγή