Mediterra News | Mediterrawines.gr

24/7 Νέα και Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον κόσμο. Τα σημαντικότερα γεγονότα, αναλύσεις και σχόλια.

EHF European Cup: Βήμα πρόκρισης η ΑΕΚ με την Αλίνγκσας

Η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ επικράτησε 32-27 της Αλίνγκσας στον πρώτο αγώνα του 3ου Γύρου του EHF European Cup.

Βήμα πρόκρισης έκανε η ΑΕΚ στην αίθουσα «Γ. Κασιμάτης» του ΟΑΚΑ στον πρώτο αγώνα του 3ου Γύρου του EHF European Cup, καθώς επικράτησε 32-27 της Αλίνγκσας.

Η Ένωση δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα και είχε από το ξεκίνημα το προβάδισμα στο σκορ. Οι Σουηδοί ισοφάρισαν σε 10-10, αλλά στο ημίχρονο η ΑΕΚ πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη 18-10.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, με τους «κιτρινόμαυρους» να ελέγχουν το ματς και να μην επιτρέπουν στην Αλίνγκσας να ελπίζει σε κάτι καλύτερο, φτάνοντας στη νίκη με 32-27.

Την Κυριακή (11/12) στη ρεβάνς της Σουηδίας η ΑΕΚ θα επιχειρήσει να «σφραγίσει» την πρόκριση στους «16» του EHF European Cup.

Πηγή

See also  Premier League: Έσπασε το ρεκόρ μεταγραφών - 2,2 δισ. ευρώ έδωσαν οι ομάδες